Staart
Uusi Aika
Itsenäisyydenkatu 39 B, 28100 Pori, Puh. 044-7300 242, tilaukset ja levikkiasiat, puh. 044-7300 250.

Maksulliseen näköislehteen pääset tästä

Uusi Aika

 

Kevään 2009 ylioppilaat

Katso kevään uudet ylioppilaat lehtemme levikkialueella:

 

Porin lukiot

Björneborgs Svenska samskola: Armia Oona, Delatte Sonia, Heikkilä Matti, Hieta-Koivisto Taneli, Härmäläinen Venla, Högström Anna, Juhola Sebastian, Karjala Eveliina, Lohiniva Veera, Lunnevuori Lasse, Rekola Aarno, Viinikka Ville.

Kuninkaanhaan lukio: Andersson Kati, Auressalmi Teemu, Bedretdin Timur, Dahl Johanna, Eskola Patrik, Hakala Juuso, Hautamäki Caro, Hautamäki Emmi, Heikkilä Anna, Heininen Pekka, Heino Janina, Heino Ville M, Heinola Niina, Heinänen Henri, Helppolainen Noora, Humisto Anu, Ihalainen Ville, Jokela Jenna, Jokinen Jenni, Jyrkkiö Jesse, Järvinen Annika, Kaanaa Noora, Kaaresmaa Linda, Kakko Teemu, Kallio Heidi, Kangas Hanna, Kankaanpää Emmi, Kauppi Sami, Korkeakoski Sini, Koskinen Eveliina, Koskiranta Satu, Kujansuu Henri, Lehti Carita, Lehti Hanna-Kaisa, Lehti Iiris, Lehti Niklas, Lehtinen Miko, Lehtonen Ekku, Leino Tanja, Lepistö Lotta, Malin Petra, Mattila Liisamaija, Mattsson Alisa, Murashev Anton, Myllyharju Ida, Mäki-Mikola Elina, Mäkitalo Ilari,
Niinisalo Maija, Niinivirta Essi, Nissinen Saara, Normio Juuso, Nummelin Aura, Nummi Antti, Nurminen Aleksi, Olkkola Marko, Palenius Jenni, Paski Laura, Pelkonen Eveliina, Peltola Aleksi, Peltomäki Mikko, Peltoniemi Sofia, Perkiökangas Tiia, Päivömaa Emilia, Rantala Jussi, Rantanen Eeva, Rehula Linnea, Remander Henrietta, Repo Jaana, Rikola Heli, Rosenholm Heikki, Salmi Janne, Salo Katariina, Salonen Karoliina, Sarja Iida, Savolainen Jaakko, Seppänen Suvi, Setälä Elina, Sjögren Katariina, Stenroos Niklas, Suojanen Jenni, Suomivirta Emmi, Tenkanen Antti, Vaajakari, Ville-Pekka, Valli Eerik, Valtanen Moona, Varpomaa Jerry, Vehmas Henna, Vettenranta Joona, Virtanen Jaana, Vuorenmaa Hanna, Vuorinen Miikka, Välimaa Noora, Ylitalo Karoliina, Österlund Dani.

Länsi-Porin lukio: Aalto Pauliina, Ahonen Otso, Flodström Emilia, Grönblom Helena, Halminen Kari, Hanhela Lauri, Heinilä Mikael, Heino Eve, Hiltunen Joni, Huhtala Joonas, Hård Jessica, Härkälä Anne, Itälinna Roope, Joensuu Topi, Jokisalo Ella-Noora, Järnstedt Joonas, Järvinen Saku, Kallio Juuso, Karpale Mikko, Koskinen Annina, Kyyrö Kim, Lagerroos Janne, Lahtinen Anu, Lammenranta Mira, Lappalainen Taru, Lepola Iiris, Lindfors Eeva, Losoi Saara, Loukkalahti Iiro, Luoma Johanna, Luoma Marianne, Läntinen Annina, Manninen Elina, Marsela Pilvi, Merta Otto, Metsähalme Kalle, Myllyniemi Johanna, Mäkinen Jenna, Männistö Olli, Määttä Joonas, Ojanperä Jenna, Penttilä Noora-Emilia, Rajala Jussi, Rantanen Nelli-Noora, Routia Titta, Saiha Anssi, Salonen Anniina, Salventerä Eva-Maija, Siitari Sini, Sillanpää Kai, Simonsén Stefan, Sjöblom Anniina, Stenfors Sonja, Takala Maiju, Takala Toni, Tamminen Sasu, Tiilikainen Jenni, Toivanen Leena, Vainio Lassi, Valkama Heidi, Vanhakartano Eero, Viljanen Mari, Viljanen Markus, Virtanen Lilli-Anneli, Virtanen Riia, Virtaniemi Aleksanteri, Vuorenmaa Sami, Välitalo Laura, Ylikylä Vesa.

Meri-Porin lukio: Ahola Kari, Aronen Tapio, Eerikäinen Annika, Eerikäinen Janne, Eklund Lauri, Eskelinen Kirsi, Grönberg Heidi, Haavisto Riku, Hieta-Koivisto Valtteri, Hieta-Koivisto Ville, Hill Marissa, Huhtanen Iida, Hämäläinen Heini, Hämäläinen Markus, Hämäläinen Sami, Kettunen Sohvi, Koivunen Ilari, Kotomaa Laura, Krekula Petri, Kuuri-Riutta Johanna, Kuusisto Juha, Lehtonen Anne-Mari, Lehtonen Heidi, Leppänen Anniina, Leppänen Kasper, Leppänen Nina, Lindfors Anu, Linnavuori Heta, Merisalo Lauri, Mäkelä Mikko, Mäki Antti, Nordling Niklas, Nurmi Eero, Nylund Viveka, Ollonqvist Eetu, Ruuhimäki Janette, Saarimaa Mikko, Sjögren Anne, Sookari Susanna, Suominen Juha-Pekka, Tuominen Hilla, Valli Sofia, Wallin Sami, Vasara Waltteri, Wessberg Nanette.

Porin aikuislukio: Anttila Eero, Flodström Elina, Hautamäki Joonas, Heinonen Riitta, Holmberg Marianne, Iacovache-Pana Laura, Kaukonen Anne-Maria, Kleemola Anna, Koski Katrianna, Koski Katriina, Koskinen Juuso, Koskiranta Carita, Kuusisto Julle, Lahtinen Osmo, Laitinen Susanna, Lauhala Sari, Mannila Minna, Matarmaa Suvi, Murto Wiljam, Palin Pauliina, Perkiökangas Joni, Pietikäinen Sini, Pohjola Raili, Rogers Sami, Salonen Marko, Suutarinen Henri, Tiilikainen Sari, Vartio Pekka, Vehkaoja Pauliina, Vettenranta Kalle, Viita Shir, Vuorsola Satu, Vänttinen Ville.

Porin Lyseon lukio: Ahlroos Hannele, Furuholm Jenni, Haanmäki Meri, Haapala Jenni, Hakanen Jaana, Halme Joni, Hanka Juho, Hannula Laura, Hautamäki Panu, Heikkilä Jesse, Heino Reija, Heinonen Henrika, Hesso Petteri, Häivälä Timo, Hämäläinen Eetu, Joensuu Mikko, Joutsenlahti Juha-Pekka, Kalliolähde Riikka, Kangasniemi Pilvi-Marja, Kankaanpää Suvi, Karinen Matti, Kasvinen Tiia, Kerminen Kaisa, Khimich Olesia, Kiekara Heli, Koittola Noora, Koskinen Emmi, Koskinen Jaakko,
Kuisma Hanna, Kytölä Marianne, Kämppä Elisa, Lamminpää Sanna, Lehti Ninna-Maria, Lehtimäki Sara, Leino Minka, Leppänen Anu, Levola Arttu, Lindqvist Linda, Luodemäki Anssi, Mankinen Katariina, Mattila Kalle, Mäkinen Emmi, Mäkipää Tytti-Emilia, Mäkitalo Elina, Nissi Miikka, Nokkonen Jere, Peltomäki Heli, Peltomäki Ville, Pelto-Piri Petriina, Pennanen Matias, Pennanen Tytti, Presl Anita, Rajakangas Mikko, Rajamäki Ilkka, Riihentupa Timo, Rosenberg Katri, Rosenberg Laura, Rosenholm Janica, Saarikoski Anna-Sofia, Salo Vesa-Matti, Salonoja Henriikka, Seppä Senni,
Siirtola Jani, Södergård Niina, Taimi Tomi, Taponen Teemu, Tuominen Tomi, Uusilehto Maija, Vaherluoto Ville, Viljanen Jesse, Viro Tuomas, Ylinen Markus, Österlund Henrik.

Porin seudun Steinerkoulu: Haaslahti Kerttu, Lehtio Johannes, Lehtonen Jussi, Pamppunen Julius, Porri Eero, Rosenberg Joakim, Salli Lauri, Stenroos Petri, Tuomi Tuomas.

Porin suomalainen yhteislyseo: Aaltonen Niko, Alinen Josefiina, Arvonen Essi, Csik Olivia, Elo Henrik, Giss Antti, Gustafsson Milla, Haavisto Sonja, Haimi Reino, Hakala Laura, Hakala Mira, Hannula Jari-Matti, Havusalmi Mari, Heikkilä Kai-Kristian, Heinilä Tapio, Heino Sonja, Hentunen Nina, Herpola Jutta, Himmanen Tuomas, Honkanen Laura, Huuhka Laura, Ikonen Iina-Maija, Isokallio Saidamaria, Jalonen Anna, Johansson Laura, Jurvanen Kalle, Jurvanen Roope, Järvenpää Mikael, Järvenpää Susanna, Kajovuori Emmi, Kajovuori Niina, Karinen Aleksi, Karinen Sini, Kause Emma, Kehusmaa Karoliina, Kivelä Jenna, Kivi Pyry, Kivimäki Annika, Kiviranta Joona, Kiviranta Nick, Kohtamäki Antti, Koski Kimmo, Kurki Riikka, Laakso Anssi, Laikio Jukka, Lehtiranta Vera, Lehtonen Aini-Irmeli, Lemberg Anna, Lindholm Niina, Linnala Maija-Kaisa, Lipping Joonas, Lukka Hanna, Maja Jutta, Metelinen Petteri, Myntti Matleen, Mäkinen Sanna-Mari.
Nieminen Jere, Nikander Ville, Nisula Henriikka, Nurmi Matilda, Nurmi Petteri, Paloviita Tuomas, Peltomaa Henri, Peltomäki Johanna, Peltonen Emma, Pennanen Lauri, Porkka Juuli, Puskala Antti, Raitanen Juha, Rajajärvi Jenna, Rehula Tero, Riihiluoma Veera, Rintala Antti, Ronkainen Ville, Rosengren Carita, Rosnell Essi, Ruotsalainen Hanna, Saarinen Santeri, Saha Emmi, Saheb Karim, Sakari Leo, Savinainen Anna, Sillanpää Joonas, Simola Timo, Soukainen Reetta, Suhonen Juhana, Sundell Veli-Matti, Tommila Claudia, Uusitalo Sanna, Vainionpää Tomi, Valkoma Laura, Wanne Emmi, Wesslin Maija-Stina, Vielmaa Henna, Vieremä Satu, Viikilä Satu, Viitanen Katarina, Virta Beea.

Rauman lukiot

Rauman aikuislukio: Airaksinen Kalle, Hakalehto Heikki, Kaukkila Ville, Laukkanen Jose, Maikola Joonas, Raittinen Rami, Virtanen Emmi.
Yhdistelmätutkinto: Aalto Tapani, Gustafsson Iiro, Heino Tomi, Kivimäki Joonas, Nurmi Elina, Rautio Petra, Rantala Jonna, Telen Taru, Uusitalo Juho, Välimäki Tuomas.
Kolmostutkinto: Kälviäinen Anna-Kaisa, Sulonen Henni.

Rauman lukio: Aaltonen Outi, Aarniketo Jere, Aho Ilkka, Ahokas Teemu, Aikko Anni, Anttila Laura, Arponen Aino, Arvela Toni, Eeva Paula, Elsilä Aino, Engren Jukkapekka, Frimodig Stina, Gorski Anri, Gröndahl Nella, Haapaniemi Maiju, Hallikainen Joni, Hannukainen Riku, Heikola Aleksi, Heimonen Hannele, Heino Sakari, Heinonen Niina, Hoikkala Antti, Hollming Meriminttu, Holsti Saara, Hovi Sari, Huuska Helena, Hynnä Laura, Hyysalo Noora, Ijäs Aino, Ilomäki Juha, Iso-Pärnä Annina, Jaakkola Matias, Janttonen Juha, Jauhiainen Olli, Jerkku Eveliina, Joensuu Ilona, Johansson Konsta, Joutsa Iina, Jukola Laura, Kanerva Emilia, Karp Anna-Mari, Kasari Heine, Kasari Juuli, Kaskinen Juuso, Kaskisto Heidi, Katila Lassi, Kauppi Hillamaria, Kauppi Noora,
Kemppainen Essi, Keskitalo Johanna, Kiikola Joni, Kiviharju Sanni, KivimäkiJuha, Kivimäki Tommi, Klemetti Laura-Maria, Korpela Markus, Korsoff Anna, Koskinen Miina, Kuisma Katri-Maria, Kulju Karoliina, Kurumaa Wilma, Kähönen Katariina, Laaksonen Mikko J., Laaksonen Mikko O., Laine Mira, Laine Riikka, Laine Toni, Lainio Jarno, Laivo Joosua, Laivo Soila, Lappalainen Heidi, Lavanto Lassi, Lehti Janina, Lehtinen Riku, Lehto Johanna, Lehtoruusu Petteri,
Leino Saara, Leino Vivian, Lilja Anna, Lind Janina, Lindholm Laura, Lindroos Jarno, Lummikko Ristomatti, Luoma Jenni, Luukkonen Noora, Lyyra Olli, Mannila Heidi, Mannonen Roope, Markkanen Maria, Mattila Jussi, Mattila Ville, Maurin Vanja, Miinalainen Jussi, Muurinen Johanna, Muurinen Lauralotta, Nevalainen Salli, Nieminen Jaakko, Nissilä Leo, Palola Joni, Palonen Lauri, Peltonen Peetu, Peni Matias, Poskiparta Petra, Pursimo Mikko, Pätsi Salla-Maaria, Raittio Eero, Ranta Anna-Sofia, Rapala Anni, Rauha Anni, Rauha Sanna, Rauhala Sanna, Raunio Irene, Raunio Roope, Reinvall Jutta, Reippi Marianne, Rinne Henna, Rohiola Anna, Ruhanen Tuukka, Ränkman Matti, Rönty Eelis, Saarinen Risto, Saarnio Henrik, Sallinen Milo, Salo Marianne, Salomaa Henri, Salomaa Jyry, Salomäki Taija, Salonen Aaro, Salonen Akseli, Salonen Jami, Sattilainen Sampo, Seimelä Maria, Seppä Maria, Siurua Marianne, Sjöroos Fia, Sotka Teemu,
Strander Sini, Suomi Jyrki, Suominen Jussi, Suominen Toni, Suominen Ville, Suvikas Tiiu, Taavitsainen Noora, Tahvanainen Janne, Takalo Hanna, Tammela Elina, Tamminen Toni, Thessler Sanni, Toivonen Katriina, Toivonen Mikko, Toivonen Tiiamari, Tommila Janni-Maria, Torkkeli Jaana, Turpela Laura, Urmson Patrick, Uusi-Kerttula Linda, Vahe Ristomatti, Vainiola Joona, Vainiomäki Timo, Valkama Eero, Valto Mikko, Valtonen Sami, Varjonen Minna, Vase Tuomas, Vatka Marja, Westerberg Janne, Vidqvist Erika, Viitanen Venla, Viitaniemi Meri, Vilén Riina, Virtanen Essi, Virtanen Veera, Vuori Aleksi, Vähämäki Tuomas, Vähätupa Saara, Väkiparta Kaisa, Värre Olli, Ylén Jere, Yli-Kerttula Linda, Ylitalo Tilda, Äijälä Netta.

 

Muut kunnat

Euran lukio: Granlund Tomas, Hynninen Tero, Issakoff Marika, Jaatinen Tanja, Jalava Anniina, Junnila Iida, Juusela Juho, Koskinen Essi, Kuusela Mari, Lehto Esa, Lindqvist Juuso, Mattila Marika, Meito Emmi, Moilanen Mikko, Mäkelä Susanna, Mäkilä Satu, Männistö Maija, Nurmi Tomi, Nurminen Toni, Penkkimäki Aino, Puisto Eveliina, Puisto Kaisa, Rantala Petri, Rantanen Tuomas, Ruohomaa Sauli, Ruosteenoja Katariina, Savisaari Liisa, Stenberg Aleksi, Suomila Erika, Tainio Toni, Tamminen Juhani, Toivola Linda, Toivonen Marjut, Tuuppa Anu, Vahanen Reetta, Valtonen Joonas, Virén Jere, Vuorinen Teemu.

Eurajoen lukio: Anttila Sanni, Aro-Heinilä Antti, Asikainen Kaisa, Haapalahti Mirjami, Heilä Danetta, Holmstén Johanna, Itkonen Niina, Jaakkola Roosa, Jalo Ville, Jasu Tuomo, Johansson Tiia, Juhola Jenni, Junnila Iiro, Järvenpää Iiro, Kakko Heidi, Katajisto Tommi, Ketonen Annika, Kontto Merita, Kuusisto Emmiina, Känä Minna-Maija, Lahti Tytti, Laine Essi, Lehtinen Marko, Lehtonen Heidi, Lehtonen Jaana, Lähteelä Maija, Mattila Ilari, Mäkilä Sini, Nummi Niko, Nurmi Marjo, Palmros Kirsi, Pere Martti, Rauvola Tommi, Ruohonen Reea, Saarivuori Katri, Seikkula Tuomas, Suontaka Jaana, Tuomola Mikko, Tyykilä Saana, Tähtivuori Nina, Uusen Teppo, Vaahensalo Elina.

Harjavallan lukio: Aaltonen Niko, Haapala Tero, Hakala Marianne, Heikkonen Janika, Helin Aku, Henttinen Sallamari, Jokiranta Anni, Kallio Riikka, Kangas-Kalinen Annamari, Kaunistola Kaisa, Kekki Elina, Ketala Jenni, Kirjavainen Jenni, Kurru Katri, Lamminen Riku, Musikka Johanna, Myllymaa Lauri, Mäkelä Ville, Mäkinen Niko, Norrbacka Emmi, Orava Harri, Paavilainen Ilona, Pohjala Joonas, Pulkkinen Marko, Rintala Jani, Saario Jenni, Saarnio Samu, Salmela Jukka-Pekka, Salminen Karoliina, Sihvonen Aino, Syrjälä Tytti, Tiirinen Pyry, Uski Mikko, Vaara Iina, Vilen Jonne.
 
Honkajoen lukio: Kohtamäki Leena, Lahdenranta Fredrika, Levä Niina, Lähteenkorva Henri, Malmberg Terhi, Manninen Matti, Mikkonen Aino, Nevala Marianne, Nordman Johan, Palojoki Elina, Rinta-Kauhajärvi Saku, Ruokola Raine, Sundström Kristiina, Tolvanen Hannele, Tommila Anttoni, Tuomi Riikka, Vainionpää Iida, Valkama Terhi, Välimäki Katariina, Välimäki Saara.

Kankaanpään yhteislyseo: Ahde Terhi, Aho Sari, Ala-Hannula Juho, Anttila Jussi, Arjavaara Veera, Aro Laura, Hakasalo Mari, Hanhikangas Hanna, Harju Emilia, Hietapakka Ville, Hongisto Jenni, Hölttä Lauri, Jokinen Jela, Joutsenlahti Jessica, Jussila Jouni, Järvinen Salla-Mari, Kallio Anna, Kallioniemi Jaana, Kamberg Mari, Kangasniemi Tiina, Karilahti Sini, Kivioja Tuukka, Kontti Ville, Koota Anna, Korvala Sari, Kujansuu Mikko, Kulmala Anniina, Kurki Klaus, Lahdenranta Franseska, Lammi Merja, Lankoski Toni, Lehtinen Aino, Liimu Elina, Luosma Emma-Liila, Mattila Johanna, Mesiniemi Riku, Myllymäki Ville, Mäki Marikki, Mäkinen Tommi, Mäkisalo Piia, Mäntysalo Anni, Nivus Hanna, Nousiainen Maija, Nurmi Jenna, Oksanen Iikka, Paloviita Heidi, Parviainen Sami, Pihlaja Veera, Pitkänen Henna-Riikka, Pitkänen Juhana, Pitkäranta Pia, Rahkonen Janica, Raittila Juha, Rajala Samu, Ranta Johanna, Rantanen Anna-Kaisa, Rauhala Kaisu, Saari Petri, Saloharju Aleksi, Siltakorpi Jenni, Stenberg Lauri, Suoneva Markus, Tasala Paula, Tuominen Taru, Tuovila Siiri, Vainionpää Joonas, Vesilahti Ville, Vikki Toni, Vuosjoki Jesse, Ylikoski Hanna, Ylikoski Jenna, Ylilammi Jussi.
Liiketalouslinja: Alarotu Kreetta, Kuusikko Maria, Saarenmaa Anniina, Seppälä Minna.

Kankaanpää, Pohjois-Satakunnan ammatti-instituutti: Anttila Heli, Harjula Tuukka, Jaakkola Juho, Kangas Jukka, Kangasniemi Iiro, Kivelä Jussi, Kolehmainen Riku, Lankoski Jenni-Maria, Mansikkamäki Ilari, Nikkola Olli, Norkio Tiina, Polvi Marianna, Rajala Mikko, Salo Annina, Savolainen Ville, Tommiska Janika.

Kankaanpään opisto: Isomettä Jenni, Kaappa Aino, Mäkitasku Sallamaari, Surkka Maija, Taipalus Janika.

Kiukaisten lukio: Anttila Jaakko, Kiili Janika, Koivumäki Sini, Laaksonen Martta, Pihala Susanna, Rintamaa Martta, Ruski Jyrki, Stenberg Martina, Suominen Laura, Valtonen Tommi.

Kokemäen lukio: Alamäki Sanna, Briki Janiza, Hakala Atte, Hämäläinen Katri, Jaakkola Aapo, Juhola  Timo, Juvela Riikka, Järvenpää Jenna, Kaisla Iiro, Kivinen Markus, Kolumäki Suvi, Kuhalainen Jaakko, Kuula Hanna, Kuusisto Larieemeli, Lahtinen Juuso, Lahtinen Tuomas, Lehtonen Ilona, Lintula Jukka-Ville, Miettinen Emma, Mäkinen Lauri, Mäntylä Mari, Nieminen Jukka, Ojala      Anniina, Puotila Anna, Pärssinen Eveliina, Rakkolainen Annika, Reunamäki Riikka, Routakangas Tiia, Salmi Juuso, Tuomisto Matti, Turto Eero, Tähtinen Lotta, Wallin Mikael, Vandell Mari, Välimäki Annika, Välimäki Tatjaana.

Laitilan lukio: Arvonen Annika, Auerkari Sonja, Buri Essi, Elo Joonas, Heinonen Aleksi, Junnila Toni, Järvelä Elina, Kallio Anni-Maaria, Kanerva Noora, Kiiski Sini, Koskinen Mikael, Lalla Maija, Leino Antti, Leppäaho Jenna, Meriö Eerik, Mäkiranta Janne, Niemi Pasi, Nieminen Krista, Nordman Jenni, Perkkola Anna, Petain Sami, Pihlava Paula, Rand Henna, Rekola Veera, Rintala Anette, Ruoho Mikael, Sainio Riikka, Saisaari Ville, Siivonen Samuli, Simola Saara, Sjölund Jenni, Sjölund Kristian, Soini Juha, Soini Kristiina, Soini Lauri, Suvanto Anssi, Tervo Marjo, Tätilä Niko, Vainio Julia, Vuola Laura, Vuorela Taija, Vuorio Maria.

Lauttakylän lukio, Huittinen: Ali-Raatikainen Anetta, Goman Nea, Haavisto Maija, Haavisto Sara, Hakala Niko, Heikkilä Eini, Hilkes Anna, Hongisto Laura, Hongisto Rami, Honkanen Ari-Pekka, Hovi Juha, Hulmi Anna, Ikola Sampsa, Jokinen Satu, Kalliokorpi Anna, Kananoja Jonna, Ketola Jaakko, Koitto Ville, Koivunen Johanna, Kurunmäki Jukka, Kutila Jerri, Kuusisto Mari, Kuvaja Eino, Kuvaja Sami, Kömi Riikka, Lehtinen Outi, Lehtonen Paula, Lempinen Katriina, Leppä Milla, Lähdekorpi Tommi, Löhönen Ari, Marttila Eerik, Matintalo Enni, Matintalo Salla, Musakka Tommi, Mustaniemi Ilkka, Mäkelä Sanni, Männistö Juho, Niittymäki Johanna, Näpärä Maija, Peltonen Irina, Pitkänen Manu, Pohjolainen Marko, Pohjolainen Tero, Puputti Juuso, Rantanen Oona, Sairanen Emmi, Sairanen Sanni, Sato Laura, Taura Sini, Tuomi Sasu-Pekka, Uotila Anna-Sofia, Wahlroos Saara, Wallenius Mirjami, Wallenius Rebekka, Vuorio Anna, Vähäheikkilä Marko.
Aikuislinja: Pesso Antti.

Lavian lukio: Anttila Tiina, Heino Henri, Isokallio Pauliina, Koski Tiina, Koskinen Jaska, Lahtivirta Jeremias, Lautaoja Tuukka, Marjamäki Marianne, Mäenpää Riina, Mäkelä Saara, Niemi Pekka, Ollinen Henna, Rampa Minna, Rautiainen Jonna, Niko Ruuska, Tuori Beatta.

Merikarvian lukio: Anttila Sini, Elonen Mia, Haapaniemi Teemu, Haapaniemi Tommi, Hamppula Antti, Holmi Jukka, Huhtala Salla, Isotalo Kristiina, Kenttä Reija, Koski Marjo, Koskimäki Jenni, Kröpi Maiju, Leppänen Petra, Lindberg Veera, Lounasvaara Saara, Mansikka Tommi, Niemi Minna, Oikarinen Janette, Paajanen Pauliina, Rajala Eevamaija, Rikalainen Mikko, Räikkönen Ville, Saari Teemu, Saarinen Maria-Elisa, Storberg Juho-Petteri, Tuomela Timo, Westerholm Tarotheus, Välimaa Nina.

Nakkilan lukio: Ahtola Emilia, Airio Laura, Anttila Tiia, Eskolin Elisa, Haavisto Janne, Hakanpää Veera, Häkli Toni, Ijäs Tuomas, Kankaanpää Tapio, Kaskinen Ari-Pekka, Kautonen Ville, Kim Aleksi, Knihti Helena, Koivisto Mira, Koskinen Tiia, Kuusela Saara, Kuvaja Jonne, Lammi Mika Mäkinen Meri, Nordberg Nico, Nyroos Aleksi, Palomäki Rami, Pinkkilä Petteri, Pohjonen Laura, Rantanen Otto, Rintamaa Juha, Ruohonen Petra, Saraste Ossi, Savikko Riku, Tapanosilta Anniina, Tuominen Jenna, Tähtinen Eero, Vappula Emmi, Viren Johanna, Virén Liisa, Vuonokari Juha-Pekka.

Pomarkun lukio: Elomaa Sami, Grönholm Pauliina, Hietanen Miika, Huttunen Niko, Jalaja Janne, Koivumäki Tuomas, Koskinen Jonna, Lahti Ida-Sofia, Laine Otto, Lehtonen Roosa, Lindroos Kristian, Lähteenmäki Joonas, Myllykoski Sanna, Mäensivu Henriette, Mäkitalo Tiina, Partala Kati, Peltomaa Tapio, Peltomäki Matti, Penttinen Alpo, Ranta-aho Meeri, Ruotsinsalo Milja, Sadeharju Mirkka, Salonen Tuomas, Santi Laura, Setälä Rauli, Timgrén Mari, Toivonen Elina, Viitala Jouni, Viljanen Jemina.

Säkylän lukio: Aaltonen Hanna, Ahonen Roni, Erkkilä Juha, Jaspa Satu, Johansson Milja, Kankare Laura, Karilainen Joonas, Korpioksa Martti, Kumlander Tuomas, Kuusisto Sofia, Kuusisto Riikka, Liesmäki Mirka-Maria, Lintunen Jenni, Mäenpää Marika, Mäkelä Henna, Mäkilä Pauliina, Mäkitalo Heidi, Nieminen Sakari, Pajamäki Ida, Pyysalo Timo, Rahm Petri, Railo Jussi, Ranta Nina, Reko Johanna, Saarinen Janiina, Sallinen Heikki, Salonen Kaisa-Reetta, Sankari Valtteri, Santala Miika, elänne Linda, Silver Sini, Tuomola Elina, Vuorela Tiina.

Ulvilan lukio: Aakula Susanna, Aalto Eetu, Aalto Anniina, Anttila Rosa, Haapanen Ulla-Riikka, Haapasalo Aino-Maija, Hacklin Iida, Haiko Erja, Havu Niina, Hellsten Topi, Hietala Jussi, Hietala Tiia-Maria, Hjulgren Anitta, Hokkanen Anna, Honkanen Laura, Huuhka Ari-Matti, Inkilä Saana-Maria, Itänen Jannika, Jantunen Jami, Jokinen Taina, Kallio Janne, Kankaanpää Kai, Keitaanniemi Markus, Keltto Tuomas, Kivelä Tuulia, Kivinen Niko, Kivistö Virpi, Kleemola Taneli, Koivisto Terhi, Koivisto Tiina, Koivula Tiia, Koivula Toni, Koivusalo Severi, Kopo Kalle, Kujala Anne, Kukkula Eveliina, Kuohuva Miika, Kuusisto Juho, Laakso Henry, Laine Karolina, Lehtikangas Anna-Kaisa, Levola Satu, Levola Suvi, Lousti Lauri, Lukka Aku.
Marjanen Matti, Markkula Kalle, Multisilta Jenniina, Mäki Jussi, Mäkinen Hanna, Mäkinen Heli, Mäntylä Heidi, Naukkarinen Viivi, Nenonen Riikka, Niemelä Jussi, Nieminen Heidi, Niska Tiina-Maija, Nousiainen Solja, Nurmela Wilma, Ojakoski Tiia, Pakarinen Jyri, Prehti Eetu, Rahiala Pauliina, Ranne Tiia, Ranta Hannes, Rantala Tiia, Rantanen Teemu, Rauhala Elina, Rintala Janne, Ruuli Marjukka, Saarinen Riikka-Maria, Salo Niina, Seppä Kristiina, Sjövall Teemu, Sookari Ville, Sundell Tommi, Suominen Janne, Suominen Timo, Suonpää Mira, Syväkuru Nikke, Söderström Joonas, Takatupa Yasmin, Tuokko Tiia, Varjovuo Johanna, Varjus Tuukka, Vehmas Riikka, Westerlund Janne, Viinamäki Elli, Viitasaari Matias, Virtanen Mai, Vuorinen Jenna.

Uudenkaupungin lukio: Andelin Hanne, Ankelo Jasmiina, Anttila Juha-Matti, Arola Katariina, Artama Toni, Dravantti Matias, Grund Rauli, Grundsten Erika, Haahti Virpi, Halinen Viivi, Heinikkala Suvi, Huuskonen Jami, Häkkinen Veera, Iivari Emilia, Ilmanen Henriika, Itäranta Valtteri, Jefimoff Ida, Jokiranta Veera, Junnila Henri-Tapio, Jussila Kaisa, Järvinen Sanni, Kaitanen Lauri, Kari Henni, Karos Annika, Ketola Jessica, Kleemola Arttu, Koistinen Annamari, Korpi Anna, Kosamo Suvi, Kuusinen Kaisa, Kuusisto Tiina, Kärkkäinen Matias, Laine Jutta, Laine Juuso, Laitinen Mikko, Laitinen Ria, Laivo Suvihelena, Lamminen Annika, Laurila Katri, Lehtinen Minna, Lehtonen Eetu,
Mattila Mona, Mierlahti Aaron, Mistola Milla, Nummela Johanna, Nurmilo Hanna, Okkonen Mari, Palovaara Elina, Parkkila Petteri, Peuraniemi Simo, Pietilä Heli, Pietilä Saana, Pulkkinen Julia, Puukki Ida, Pöyhönen Rami, Raipela Kasimir, Reivonen Tuomas, Ruohola Jarno, Sacklén Eija, Salonen Katja, Salonen Saara, Selin Lauri, Seppänen Nina, Sillanpää Sirpa, Soininen Noora, Suominen Elisa, Sura Jonna, Taipalus Mervi, Toikkanen Essi, Tomunen Tuomas, Tuokila Teemu, Tuomola Anna-Kaisa, Urpi Matias, Vahanti Roosa, Vapanen Liisi, Varjo Mauno, Varjo Ville, Viinikkala Reima, Virtanen Kimmo, Virtanen Laura, Virtanen Olli, Vuorinen Niina, Vuorio Jani, Yli-Pentti Katja.

Uudenkaupungin ammattiopisto Novida: Pesonen Tita, Suomi Juhani, Venno Juho.

 

 

19.5.2009 11:41

Tiedotteet

Jakeluhäiriöt

SK:N KANTOALUE Jakelupäivystys
p. 0800 9 6675 (ark. 6.00-11.00, la-su 7.00-11.00)
jakelupäivystys@almamedia.fi
RAUMAN ALUEELLA
Länsi-Suomen jakelu
klo 6.00-16.00 p. 0800 398 336
TILAUSPALVELU
Merja Virtanen p. 044 7300 250
www.uusiaika-lehti.fi

Nyt kysymme

Oletko löytänyt kanttarelleja?

Kyllä Ei
Kuva: Porin sos.dem. Kunnallisjarjesto

 

Kuva: SDP Satakunta

 

Kuva: Turva

 

Kuva: Rajala